Říjen 2010

Hip hop X Metal

27. října 2010 v 14:42 Hudba
Já hip hop neposlouchám...ale přesto proti němu nic nemám. Je to prostě jen další z hudebních stylů, které nepreferuji. Ovšem na tváři se mi oběví úsměv při zmínce o jedné slavné větě mé kamarádky.
"Metal vládne světem, hip hop nechme dětem!"
Je to težká závislačka na metalu. Když jde za nějakým hip hoperem a slyší z jeho sluchátek na plný pecky hip hop, bu´d se otočí, nebo se ho snaží předběhnout a co nejrychleji se stratit. 
Pro ty, co neví co je Hip hop nebo metal:
Hip hop je styl, při kterém jeho vyznavači nosí plandavé kalhoty, stříbrné šperky a čepice s nápisy jako NY atd. Většina lidí, kteří poslouchají hip hop jsou rasou černoši. To proto, že Hip hop pochází z ameriky. Abych řekla pravdu, tanec-respektive, rap, který je s tím podle mě spojený se mi nelíbí. Naproti tomu, když někdo vážně umí Brake Dance, tak jsem schopná si to docela užít. Jenže to se musí vážně umět. U nás to umí málokdo, ale černoši jsou v tom mistři. Někdy uvažuju, že bych se to naučila, jenže jak si na to mám najít čas mezi školou, školo, písemkama, kámoškama a školou (samozřejmě i mým blogíškem ;-) ??? To těžko ;-). Hip hop je docela jednoduchá muzika, při které se jede hlavně na rytmiku.
Metal je naproti tomu něco jako rock. Jede spíš na basy a hlasy (wow, to se rýmuje!). Jeho vyznavači mají rádi z pravidla černou, ale jsou i vyjímky, potvrzující pravidlo ;-). Nosí náhrdelníky ze stříbra nebo železa. Občas to jsou taky Gothic nebo tak.
Já osobně mám raději metal. Ovšem jen některý. Když vím, jaký tam jsou slova-ne, opravdu mi nevadí skladby typu jdeme zničit Ježíšovy legie. Ale prostě...nevím no...mám rači, když vím o čem se v tý písničce zpívá. Nevadí mi žádný texty. Nejsem věřící a tak mi nevadí, když někdo shazuje Ježíše, jen mám prostě rači, když vím o čem se zpívá. Moc neposlouchá ani jeden styl, ale když už se něco namane, nevadí mi to.

Vocaloid, Utau

27. října 2010 v 14:06 Hudba
Oboje jsou počítačové skupiny zpěvaček, jež jsou nakresleny jako manga. Podle toho to taky zní. Někomu se to může líbit, někomu ne. Mě osobně se líbí asi jen 2 nebo 3. Ale musím uznat, že videa mají docela dobré. taky tam jsou písničky, které naspívají, ale původně jsou třeba od Lady Gagy atd.
Některé Vocaloidky zpívají líp, některé hůř, tak je to i v Utau. Ovšem, postavičky jsou propracované a dobře se kreslí...
Pokud se vám tato hudba líbí, doporučuji vám blog od mé kamarádky- 
http://lucka-orlipera.blog.cz/rubrika/vocaloid-ajine .

Prázdniny

26. října 2010 v 19:47 Moje kecy a nálady
Tak hurá! Konečně prázdniny. Alespoň si můžu v klidu odpočinout od školy... a nejlepší na tom je, že je to už od středy-27-29 pátek. Pak je samozřejmě Sobota a neděle, takže 5 dní volna...Juchů!!!
Právě připravuju recenci na Final Fantasy VII Advent Children, aby ti, co neviděli, ale spoň tušili. Už to mám napsané, jenže to jaks chce ještě obrázky a to je problém. Musím se to tu všechno nejprve naučit...je toho tu na mě moc...

Mám Blog!!!

26. října 2010 v 19:43 Moje kecy a nálady
Tak hurá..konečně jsem se sešla s kámoškou a sestrojila blog...jen abych tu psala...nesmím se na to vyprdnout!
Kdybych tu dlouho nebyla, připomeňte mi to, ju?

Haloween v naší třídě

26. října 2010 v 18:22
Haloween sice neslavím. Nijak mě nepřitahuje ten všeobecný kýč Haloweenu jakožto svátku zemřelých. Ano, jistě, vím o něm spoustu věcí, jenže, proč ho vlastně slavíme?
Děti si oblečou masky a kostýmy a pak lítají povenku a žebrají bombóny...no já nevím, ale kdyby zazvonili u nás, asi bych je nahlásila jako sociální případ, že nemají ani na bombóny...na co jsou tu sámošky, že?
A navíc...kdo to vlastně vymyslel? Aha! Někteří neví, někteří se nezajímají a ostatní? Ano...byli to američané. A jsme u toho. Nejprve Valentín a potom...tohle. další americký kýč co nemá nic společného s naší kulturou. Musíme se pořád dívat za moře? Musíme se pořád opičit po amících? Ano, některé jejich nápady jsou dobré. Kdybych tvrdila, že nepiju Coca-colu atd. tak bych lhala, jenže proč zrovna Haloween?
A navíc...mi češi máme přeci své Dušičky. Tak proč místo nich slavíme Haloween? Proč nemáme ve třídě výzdobu a na zadní nástěnce napsané "Dušičky"? Je to skoro to samé, akorát je to menší kýč.
Jo...jsem z třídy, kde máme výzdobu v Haloweenském stylu. Krepáky jako listí na katedře, na tom pavouka z čistítek na dýmky a z polystyrenové koule. Na nástěnce napsané velkým Haloween a pavouka s pavučinou. Po parapetech malé papírové dýně a taky zase krepák na němž je černě natřená čajová krabice s mrtvolkou uvnitř? Proč máme na světlech zavěšenou plachtu?
Nepřipadá vám to jako kýč? Mě jo. Je to sice svým způsobem hezké (a ta mrtvolka je roztomilá), ale co z toho?
Naši milovaní mrtví se nám už stejně nevrátí, u některých bychom to z různých důvodů ani nechtěli. Tak proč je uctívat?