Listopad 2010

Možná budu mít nový desing

28. listopadu 2010 v 16:05 Moje kecy a nálady
Tak možná, pokud to výjde (že, sense?), tak budu mít nový desing...ale ještě to není jisté.
Hned po novém desingu bych asi předělala i uspořádání blogu, tak se tu možná chvíli nevyznáte ;-)

Důležité!!!

28. listopadu 2010 v 16:02 Moje kecy a nálady
Tak jsem se rozhodla, že tenhle blog by mohl jít trošičku jiným směrem než do teď...Sice už od začátku mám nadepsanou rubriku "povídky", ale ještě jsem se neodhodlala něco sem napsat. Tak jsem se rozhodla pro zkoušku. Pod tímhle článkem mi pls hlasněte v ANKETĚ a popřípadě do komentů mi napište, na jaké téma by jste chtěli povídku (takže to jsou vlastně takové povídky na přání ;-),ju?
Zároveň prosím má drahá SB, aby se připojila k hlasování a napsala mi sem nějakou slohovku na téma psát/ nepsat povídky ;-)

Taková normální vlčí rodinka

25. listopadu 2010 v 18:58 Poezie
Tak, to se bude asi sense-horse a White Tiger líbit...
Je to ale jen taková rýmovačka...nic moc ;-)

Vlci jsou překrásná zvířata
a nejhezčí jsou vlčata.
Hrají si bezelstně před norou
nezastaví se ani před vodou.

Lasičky na ně si troufají,
oni si pramálo zoufají.
Na kožíšek maličký
stačí navázat na krk pentličky
a udělat z nich domácí mazlíčky.

Jejich matka vlčice, nejradši kouše střevíce
a pak něžně kouše vlčata,
co jsou děsně hubatá.

Vlkodlak

24. listopadu 2010 v 14:54 Poezie
Tak jsem vymyslela další báseň...asi není nic moc, ale stejně ;-)

Vůňe krve tě láká,
je to vůně vlkodlaka.
V noci černé
tmou se nese
vlčí vytí
a vlk v lese
proměnil se z člověka.

Final Fantasy Advent Children VII

23. listopadu 2010 v 19:05
Tento film jsem zhlédla teprve nedávno. Přivedla mě k tomu kamarádka. Nejprve jsem byla rozpačitá. Nehctěla jsem se na to dívat, protože to bylo pro nás dostupné jen ve velmi špatné kvalitě. Potom, jak se rozvíjel příběh, postupně jsem se do folmu vžila a ke konci jsem z něj byla nadšená.
Celý film se odehrává na planetě, která se naštvala a snažila se zničit své obyvatele. Nakazila je nemocí Geostigma. Příběh je zasazen do neklasického fantasy prostředí, s jedinou lidskou rasou. Pokud vím, je to myšleno jako budoucnost.
Celý scénář filmu se zakládá na tom, že jedna skupina lidí hledá tzv. matku a kterou ovšem "společnost" má prý pod zámkem. Zábavné scény se střídají s bojem, vše je dokonale propojeno, i když né vše je vysvětleno. Všechny Final fantasy jsou svým způsobem propojeny a tak vám poprvé některé souvislosti unikají.
V průběhu filmu se zjistí, že společnost matku vůbec pod zámkem nemá. Jde tam také o vyřešení některých dlouholetých sporů mezi hlavními hridiny-jak jinak, než mezi hl. klaďasem a záporákem.
Proto je také závědečný boj tak zajímavý.
Postavy:
Zlí:
Sephiroth
To je hlavní záporák. Má dlouhé, šedé vlasy, šedivé oči a bojuje s dlouhým mečem. Já jsem si ho oblíbila, protože ve filmu vypadá opravdu senzačně. Clouda, hl. klaďase, přímo nenávidí. Už jednou jím byl poražen.

Kanaj
Sephirothova loutka. Je to záporák. Má dva bratry-Loze a Yazoa. Je z nich však nejhezčí. Má středně dlouhé šedé vlasy a stejnobarevné oči. Mám ho také ráda. Je to takový správný záporák. A je velice zvláštní, že jeho účes má má nejlepší kamarádka ;-)(ty víš ;-)

Loz
Postava je ve filmu velice málo viditelná a ráda ji nemám. Má krátké, opět šedé vlasy, jako všichni bratři. Je pro mě nezajímavý a tak ho nepopisuji blíž ;-)

Yazoo
Je o hodně hezčí než Loz a trochu se podobá Sephirothovi. Když se to tak vezme, má docela dobré hlášky.

Hodní:
Cloud
Hlavní klaďas. Bojuje s krátkým, ale mohutným mečem. Má velice dobrou fyzickou stránku. Je docela hezký. Má blond vlasy a pokud vím, modré oči.

Reno 
Tato postava plní roli postavy spíše vedlejší a komické. Má dobré hlášky a jak by řekla kamarádka, která mě k tomu dovedla: "Je tak nádherně arogantní a tak úžasně blbý." A já s tím mohu souhlasit...Na postavách hodnotím taky jejich výrazy. A on má v tomhle filmu nejlepší výrazy. Pokud shlédnete film-tak scéna u pomníku matky...je nejlepší z celého filmu. S kámoškou ji umíme nazpaměť. Bojuje s elektrickou tyčí. V boji mu to moc nejde. Raději zdrhá, což je taky v jeho podání zážitek.

Rufus
Hlava Společnosti. Je na vozíčku, ale i tak je docela hezký. Umí dobře bojovat.

Rude
Kamarád Rena. Jsou pro něj charakteristické černé brýle. Když mu je jednou reno nechtěně rozšlápl, absolutně klidně si vytáhl druhé. Umí docela dobře bojovat.

Yufii, Tifa
Ty dvě jsem spolčila kvůli toho, že je jaksi moc nerozeznám ;-)
Jedna chce chodit s Renem a tak ji nemáme s kamarádkou rády, ale je hezká. Druhá je o trochu míň hezká, ale taky se "dá" a tu mám radči. Obě bojují docela dobře.

Potom tam je ještě spousta postav, co se tam za film (1,5 h) oběví třeba jen jednou. Mezi ně třeba patří Red, nebo Valentine, kterého mám ráda, protože je taky hezký.

Daniel Landa

23. listopadu 2010 v 18:29 Hudba
Pro někoho je toto jméno "posvátné" (brát s rezervou), pro někoho jen toto samotné znamená zlo a jsou i tací, co se o něj nezajímají, nebo ani neví, že někdo takový s tímto jménem existuje.
Je to však jeden z nejslavnějších českých zpěváků.
Jeho minulost byla však pochybná, to víme asi všichni (skini atd.), ale teď, i když si nechal ty texty z té doby, se svých ideí vzdal. A já říkám-Jeho minulost je jeho věc.
Mě osobně se jeho písničky líbí (tedy většina-ty z dob orlíka ne). Jsou nákadité, každá je úplně jiná a na jinou událost. Některé jsou trochu morbidní...ale co, že? Třeba taková veselá písnička, když se zaposloucháte do slov a nedíváte se na ten morbidní videoklip, je dost dobrá. Zamyslete se trochu...kolik z vás by dokázalo něco podobného napsat? 
Pak jsou tu další. Vydal hooodně desek. Mezi nejznámějšími je asi Tajemství, Kvaska, Neofolk atd.
tak co? Zkusíte si ho někdy poslechnout?
Jen vás musím varovat před jednou jeho písničkou, ze které vám může být blivno jako mě (když ji náhodou kousek uslyším, hned sahám po Mp4 a přepínám na jinou-s vlasy zježenými na zátylku) a toť je "Králíček azurit".
Ano, název je roztomilý. Ale pozor! Je to jakási parodie na jednu reklamu nejspíš od pracích prášků, ale ty slova a ta celá píseň je příšerná!!!

Harry Potter a relikvie smrti část 1

22. listopadu 2010 v 15:00 Harry Potter
Od rána se těším na to, že v 5 hodin půjdu do kina Luny.
Je pátek, 19.11. a svátek má Alžběta. Já musím jít do školy. Netěším se tam. Píšem ze Španiny a Dějáku a možná i z Bioly. Jenže co mám dělat, když nám ta ehm...Marie Terezie zavedla povinnou školní docházku...
Takže, příjdu do školy. *Cink!* To mi zvoní mobil. Jasně...přišla mi SMSka. Holka co jsem s ní na to chtěla jít (Hally) nejde do školy kvůli nevolnosti. Tak to je fakt super...to je první dobrá zpráva tohoto dne...jak to bude pokračovat? Teď snad ještě nepůjdu!!!
Zbytek školy přežiju. Písemky se vydaří a z Bioly nepíšem vůbec. Super. Jak je mým dobrým zvykem )zvláš´t pro mé spolužáky), když už nepíšem, tak se musím zasebevraždit jinak. Hlásím se na zkoušení. Naštěstí...nebo na neštěstí? Podle toho z jakého pohledu...mě učitelka jako dobrovolníka nevezme. Pak už jdu domů a když si cestou ze školy zapnu znovu mobil, přijde mi další SMSka. S myšlenkami, že je to asi další "dobrá" zpráva si ji přečtu a zjistím, že do kina se půjde. Juchů!!! Sice nepůjdu s kámoškou, ale se segrou, ale i tak...super!
tak, teď ještě v povzneseném duchu přežít do 4 hodin. Pak už vyrážíme. U kina je strašná řada. Zaplatíme si lístky v šesté řadě a jdeme dovnitř. Kino začíná v pět a tak máme ještě nějakých 15 minut k dobru.
Když konečně začne film, uvelebíme se v nepohodlných křeslech kina a strnule čekáme co příjde. Naštěstí pro mě začátek filmu je neobvyklý (neběhá tam ten naháč z bonton filmu) a tak se ubráním úsměvu.

Film jako celek byl úplně úžasný. Byl hodně podle knihy, i když nějakých 100 stránek ohledně hledání dalšího viteálu vynechali. Já četla i knihu a tak jsem byla mile překvapená i když kvůli děje to nebylo.
V některých místech byla špatná kamera, v některých byla zase úplně úžasná. Například při ničení prvního nalezeného viteálu-medailonku-tam jsem opravdu žasla nad schopností kameramanů.
Film byl proložen i humornými scénkami, při niž se někteří diváci neudrželi a vyprskli smíchy. Jedna taková byla, když se vrátil Ron, jež od nich předtím utekl a Hermiona si ho podala pěkně ručně.(Ještě štestí, že jí Harry duchapřítomně nedal hůlku.)
Také, když šel Harry, Hermiona a Ron za Xenofiliusem Láskorádem a Hermiona jim pak četla příběh tří bratří, bylo to ve filmu ukázáno jako pohádka. A musím připustit, že toto provedení se mi docela líbilo.
Film skončil ve chvíli, kdy se lord Voldemort zmocnil bezové hůlky. Škoda, že jsou to dva filmy. 1. část skončila jako vždy v tom nejlepším, podle starého pravidla "V nejlepším je třeba skončit."
Vy, kdo jste na tom už byli, víte o čem mluvím, vy kdo ne, můžete se těšit na bombovní zážitek ze světa čar a kouzel. 

Chemie, vzdávám se!

22. listopadu 2010 v 14:50 Poezie
Tak jsem v sobě oběvila básnické střevo a napsala báseň. Učila jsem se zrovna chemii, taťka přišel a ptal se, co dělám:
"No, učím se a napadla mě básnička, tak jsem si ji zapsala." řekla jsem.
"Jo,jo...chemie, chemie, z tebe blbě mi je." a odešel.
Z této věty vznikla další básnička a tu sem teď napíšu:

Chemie, vzdávám se!

Chemie, chemie,
z tebe blbě mi je.
Reakce, vzorce a vzorečky,
do studijňáku píšou se pětečky.

Pětečky
a doma kárání.
Vzorce mě do kouta zahání.
Reakce nejdou mi do hlavy.
Vyčíslování reakcí mě nebaví. 
A k tomu ten smrad z laborky,
stačí jen vyvěsit bílé fáborky.

První vločka aneb kde je ten sníh?

20. listopadu 2010 v 19:31 Moje kecy a nálady
Máme listopad, všechno listí už hnije dole na zemi, prší a prší, jako kdyby ty mraky nad našimi hlavami snad ani nic jiného neuměly.
Přeju si, aby už konečně bylo pořádné počasí. Vzhledem, že prosinec klepe na dveře, by měl napadnout sníh, ale neměla bych asi ani nic proti tomu, kdyby byl krásný podzim. Přece jen...válet se v listí jako tehdy (že, sense?)...to bylo úžasné...
Jenže...ty mraky fakt nic jinýho neumí. Sluníčku se už nechce dívat na ten povolební bordel v naší zemi a tak si spakovalo věci a jelo na Bahamy. A navíc...moje vlastní teorie, proč nenapadl sníh říká asi toto:
Mraky si usmyslely, že chtějí zhubnout a tak pijí jen vodu a tu zmrzlou si k tělu nepouštějí. Navíc se do toho ještě připletlo globální oteplování, které podle našeho prezidenta neexistuje a k tomu všemu se připletla ještě jedna zvláštní událost. Někdo tam nahoře-možná bůh, možná někdo jiný, si prostě usmyslel, že nás, děti prostě vydusí, aby jsme měli Ježíška na sračce. (Dalo by se říci i na bahně, ale sryčka mi zní líp)
No, tak co? Nechtěli by jste raději na ty bahamy za sluníčkem? Já teda asi jo...

Zase na Blogu...

18. listopadu 2010 v 19:04 Moje kecy a nálady
Tak, škola zvláduta a hurá na komp. Mám ho ve svém pokoji, takže není až tak velký problém se k němu dorvat...jenže problém je, najít si čas.
Škola-úkoly, písemky, referáty...no prostě samý vopruz. Taky jsem se musela dívat na Vampire Knight (později dám recenzi-anime), protože bych to bez toho asi nevydržela ;-). Snažím se totiž předhonit kámošku, co začala o hodně dřív.
Ale teď jsem tady a se mnou vynikající zpráva. Snad budu mít své první SB. Čekala bych, že to bude Hally, na jejíž blog jsem zde už dávala odkaz, ale je to někdo jiný. 
sense-horse.blog.cz
Tak doufám, že to výjde a naše blogy si nebudou lézt na nervy.
Mám dost nápadů na články, ale málo času, takže...prozatím končím.