Harry Potter a relikvie smrti část 1

22. listopadu 2010 v 15:00 |  Harry Potter
Od rána se těším na to, že v 5 hodin půjdu do kina Luny.
Je pátek, 19.11. a svátek má Alžběta. Já musím jít do školy. Netěším se tam. Píšem ze Španiny a Dějáku a možná i z Bioly. Jenže co mám dělat, když nám ta ehm...Marie Terezie zavedla povinnou školní docházku...
Takže, příjdu do školy. *Cink!* To mi zvoní mobil. Jasně...přišla mi SMSka. Holka co jsem s ní na to chtěla jít (Hally) nejde do školy kvůli nevolnosti. Tak to je fakt super...to je první dobrá zpráva tohoto dne...jak to bude pokračovat? Teď snad ještě nepůjdu!!!
Zbytek školy přežiju. Písemky se vydaří a z Bioly nepíšem vůbec. Super. Jak je mým dobrým zvykem )zvláš´t pro mé spolužáky), když už nepíšem, tak se musím zasebevraždit jinak. Hlásím se na zkoušení. Naštěstí...nebo na neštěstí? Podle toho z jakého pohledu...mě učitelka jako dobrovolníka nevezme. Pak už jdu domů a když si cestou ze školy zapnu znovu mobil, přijde mi další SMSka. S myšlenkami, že je to asi další "dobrá" zpráva si ji přečtu a zjistím, že do kina se půjde. Juchů!!! Sice nepůjdu s kámoškou, ale se segrou, ale i tak...super!
tak, teď ještě v povzneseném duchu přežít do 4 hodin. Pak už vyrážíme. U kina je strašná řada. Zaplatíme si lístky v šesté řadě a jdeme dovnitř. Kino začíná v pět a tak máme ještě nějakých 15 minut k dobru.
Když konečně začne film, uvelebíme se v nepohodlných křeslech kina a strnule čekáme co příjde. Naštěstí pro mě začátek filmu je neobvyklý (neběhá tam ten naháč z bonton filmu) a tak se ubráním úsměvu.

Film jako celek byl úplně úžasný. Byl hodně podle knihy, i když nějakých 100 stránek ohledně hledání dalšího viteálu vynechali. Já četla i knihu a tak jsem byla mile překvapená i když kvůli děje to nebylo.
V některých místech byla špatná kamera, v některých byla zase úplně úžasná. Například při ničení prvního nalezeného viteálu-medailonku-tam jsem opravdu žasla nad schopností kameramanů.
Film byl proložen i humornými scénkami, při niž se někteří diváci neudrželi a vyprskli smíchy. Jedna taková byla, když se vrátil Ron, jež od nich předtím utekl a Hermiona si ho podala pěkně ručně.(Ještě štestí, že jí Harry duchapřítomně nedal hůlku.)
Také, když šel Harry, Hermiona a Ron za Xenofiliusem Láskorádem a Hermiona jim pak četla příběh tří bratří, bylo to ve filmu ukázáno jako pohádka. A musím připustit, že toto provedení se mi docela líbilo.
Film skončil ve chvíli, kdy se lord Voldemort zmocnil bezové hůlky. Škoda, že jsou to dva filmy. 1. část skončila jako vždy v tom nejlepším, podle starého pravidla "V nejlepším je třeba skončit."
Vy, kdo jste na tom už byli, víte o čem mluvím, vy kdo ne, můžete se těšit na bombovní zážitek ze světa čar a kouzel. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sense-horse sense-horse | Web | 23. listopadu 2010 v 6:35 | Reagovat

já tam du dneska s Hally. jestli to víde

2 Anastázie Anastázie | 23. listopadu 2010 v 14:41 | Reagovat

Hlasněte plsky v anketě ;-)

3 Lussnape Lussnape | Web | 12. prosince 2010 v 22:52 | Reagovat

Miluju HP!!!♥ a má nejoblínenější postava je Severus Snape :)

4 Anastázie Anastázie | Web | 13. prosince 2010 v 15:12 | Reagovat

Nechceš si zpřátelit blogy? Já jaksi...nápodobně ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama