Prosinec 2010

Voldemort má narozeniny!

31. prosince 2010 v 16:40 | Anastázie |  Harry Potter
Dneska jsem otevřela blog a heleme se...Voldemort má 83. (či 84.?)narozeniny. Nebo by spíše měl, kdyby žil, že? Sice nevím, proč se tato zpráva objevila a taky nevím, proč jsem si to rozklikla zrovna já, zarytá přívrženkyně dobra (ne, to fakt ne...), ale stalo se.
A tak vám mohu podat exkluzivní zprávu, že Voldemort má 84. let, je už dávno pod kytkama, takže si oslavu neužije a Smrtijedi ho neoplakávají, protože ti, kdož by chtěli jsou mrtví taky. Nebudu mu přát vše nejlepší do nového roku. Spíš bych chtěla vyjádřit to, že pokud se teď obrací v hrobě, jsem ráda, že si ten pitomec na mě vzpoměl...*muhehe...*

Do komentů prosím mé SB ať nevysvětlují vztah mě a Voldemorta, jinak jim ten koment smažu. O to fakt nestojím ;-).

Můžu vám, případným rejpalům akorát říci, že láska a nenávist jdou pomíjivé a já ho v současnosti nenávidím, protože Snape se na nás může dívat už jen z blogů nebo ze starých příběhů kluka s jizvou ve tvaru blesku na čele.

Případná nedorozumění?

28. prosince 2010 v 20:05 | Anastázie
Aby jste to pochopili - Záchrana elfí osady Gardarica - je 6ti stránková povídka. Aůle kvůli svým vytíženým SB jsem ji musela rozsekat. Takže to berte tak, že prostě sem dávám jednorázovou kapitolovku ;-). Navazuje to na sebe, takže pokud si nepřečtete 1. díl, 2. a ty další nepochopíte ;-).

Omluva

28. prosince 2010 v 18:25 | Anastázie
Tu svou nejnovější povídku (Osada Gardarica) jsem psala o hodně mladší, tak na to pls berte ohled. Můžou tam být pitomé chyby (i když hrubky by tam být neměly), nebo nějaké nesrovnalosti, kterých jsem si nevšimla.

1.kapitola

28. prosince 2010 v 18:23 | Anastazie |  Záchrana elfí osady Gardarica
Jednoho mlhavého rána se Tradesha probudila a uslyšela štěkot a vytí svých psů a vlka (kterého našla ještě jako malé vlče za bouře v křoví a opodál ležela jeho matka vlčice mrtvá-asi lovci-a ona se ho ujala). Vstala, vzala si do ruky svou čarodějnickou hůlku, která však vypadala jako obyčejný klacek a vyšla ven z chalupy. Podél lesa u její zahrady běželi s větrem o závod tři elfové. Počkala, až doběhli dostatečně blízko k ní, pak se zeptala: "Co potřebujete tak brzy ráno?" hlasem, který jim měl dát jasně najevo, že nemá zrovna nejlepší náladu a že ji zbudili.
Když doběhli až k ní, viděla, že to jsou lesní elfové.
"A z jaké jste osady?" zeptala se po chvíli, když se neměli k odpovědi na první otázku.
Ani teď neodpověděli. Byli příliš udýchaní. Chvíli se vydýchali a pak ten nejvyšší z nich řekl: "Jsme z osady Gardarica a potřebujeme pomoc, paní." A uklonil se jí až k zemi.
"Hm…ale pro příště si tu paní nech od cesty! Co se stalo?"
Tentokrát se ozval ten nejmenší. "Naši osadu napadli temní elfové…" zarazil se "p-" nedořekl, když viděl výraz v Tradeshině tváři.
"Ano ano…to oni většinu času dělají…loupí, zabíjejí a válčí s lesními elfy." řekla Tradesha stále konferenčním tónem. "Ale co ode mě chcete?"
"Říká se o vás, že jste čarodějnice!" řekl nejpohlednější elf absolutně zoufale.
"Ano…o tom vím…a musím dodat-ovšem nechci, aby se to někde rozneslo…rozhodně ne, za hranice vaší osady-že je to pravda." při čemž se všichni zadívali na mě s pohledem ,tak to jsem opravdu nevěděl "Pomohu vám, ale bez svých mazlíčků bych to nedokázala." a Tradesha mávla rukou v níž držela hůl a ta se rázem proměnila v železnou hůl s zeleným smaragdem na svém vrcholu, který držel na tyči kvůli železného hada obmotaného kolem něj.

Zařazení

28. prosince 2010 v 14:17 | Anastázie |  Záchrana elfí osady Gardarica
Tak jsem se rozhodla, že to sem začnu dávat už dneska. Jak jsem říkala, bude to tu po malých kouscích kvůli mých časově vytížených SB. Ale snad se vám to bude aspoň trochu líbit. Děkuji vám předem i za pochvaly i za kritiku, která je pro mě stejně důležitá. Protože bez kritiky se člověk (a zvláště spisovatel) nikdy nezlepší.
Abych to nemusela dávat na začátek každého útržku mé povídky (tak, jak to dělám u VK story), dám to sem:

Téma: Vztah lesních a temných elfů
Postavy: Napadení lesní elfové a ti, kteří je napadli + Tradesha Dreaminali
Varování: Nedoporučuji lidem bez fantazie a těm, kdož nesnáší nadpřirozeno a magii (takže zase věřícím by se to asi nelíbilo).
Shrnutí: Většina válek je nesmyslných...
Poznámka: Tuto povídku sem budu dávat občas nepravidelně občas pravidelně (v sobotu). Tak se mým SB i případným návštěvníkům blogu omlouvám.
Motto: Peace of the World

Úvod

28. prosince 2010 v 14:07 | Anastázie |  Záchrana elfí osady Gardarica
Vysoká a štíhlá elfka žila sama na okraji svého lesa. Nežila v osadě s ostatnímu elfy. Byla samotářská a přece v chaloupce nežila sama ani náhodou. Měla přece své věrné! Dva psy, kteří ji provázeli všude, ať už šla kamkoliv, pojmenované Hrom a Blesk, jednoho mladého, uhlově černého vlka pojmenovala Temnota, neboť to byla vlčice. Taky se vyprávělo, že žije s různými hady. Ať už jedovatými nebo ne. To byla také pravda. Žila a velice si rozuměla s anakondou, škrtičem dlouhým asi 10 metrů, kobrou-královnou mezi jedovatými hady a s několika ještěrkami, mezi jimiž jste našli třeba nějaký druh varana. Nejvíce však měla ráda Hroma, Bleska, Temnotu a onu kobru s anakondou pojmenované Black Lady a Melasí. Byla to neobyčejná elfka. Uměla lidský jazyk, ale i pradávný elfí nebo kterýkoli zvířecí. Byla velice vzdělaná a tak si k ní lidé i elfové chodili pro radu. Ale nikdy nešli moc daleko k chalupě. Hrom a Blesk vždy zalezli do chalupy i s ostatními zvířaty, aby se nově příchozí nemuseli bát. Nikdo nevěděl jestli jsou ty pověsti, které se o ní vyprávěly(a že jich opravdu málo nebylo)pravdivé, protože nikdo neměl takovou statečnost, aby se o tom přesvědčil.

Vyprávělo se totiž o ní, že je to čarodějka. Vyprávělo se, že její společníci ji poslouchají na slovo-jen ji. Také někteří říkali, že to není ani pozemská bytost. Byla to pozemská bytost, ale jinak vše ostatní byla pravda, ale to věděla jen ona sama. Ostatní o tom
jen spekulovali. Báli se jí a dávali jí najevo úctu. Kolikrát ji už ten který klan elfů zval do své osady. Vždy odmítla. Měla svou samotu ráda.

Měla ostře řezané rysy. Oči měla černé a hluboké. Člověk se při pohledu do nich prakticky utápěl. Nos malý, rty červené jako krev a černé vlasy jí splývaly po zádech. Byla to temná elfka. Na sobě měla černý plášť a pod ním fialové šaty až na zem, které jí však ani v nejmenším nevadily při pohybu. Boty měla z hadí kůže.

Jmenovala se Tradesha Dreaminali.

4.kapitola – Působí protiupíří zbraně i na lidi?

28. prosince 2010 v 14:01 | Anastázie |  Vampire Knight story
Téma: Vampire Knight
Postavy: Beatris Blacková(z jejíhož pohledu je to psáno) a postavy známé z VK
Varování: místy OOC, nedoporušuji věřícím a těm, kdo neviděli VK (alespoň 1 řadu)
Shrnutí: Občas je lepší nejprve myslet a pak jednat...
Poznámka: Tuto povídku sem budu dávat nepravidelně, tak se svým Sb a případným návštěvníkům blogu omlouvám.
Motto: Když se něco pokazí, pokazí se to pořádně. Když se něco podaří, jen občas se to podaří pořádně.

Povídky 2

28. prosince 2010 v 14:00 | Anastázie
Za chvíli vám sem dám další kapitolu Vampire Knight story.
Taky se na vědomost dává, že sem asi brzo začnu dávat i své starší povídky, co jsem napsala dávno předtím, než tenhle blog začal fungovat. Omluvte mé neumění, protože první povídka, kterou sem budu dávat po maličkých kousíčcích (aby si je i mé Sb přečetla), je z doby, kdy jsem ještě moc psát neuměla. Ale myslím si, že by se vám to i přesto mohlo líbit. Tedy, pokud nebudete puntíčkářtí a prominete mi (tu povídku jsem psala asi v 10 letech), že elfové jedoucí tryskem na koních vidí kolem sebe 3 mochomůrky, z nichž je 1 malá...To víte no...byla jsem malá ;-).

3.kapitola - Yuuki

21. prosince 2010 v 16:28 | Anastázie |  Vampire Knight story
Téma: Vampire Knight
Postavy: Beatris Blacková(z jejíhož pohledu je to psáno) a postavy známé z VK
Varování: místy OOC, nedoporušuji věřícím a těm, kdo neviděli VK (alespoň 1 řadu)
Shrnutí: Občas je lepší nejprve myslet a pak jednat...
Poznámka: Tuto povídku sem budu dávat nepravidelně, tak se svým Sb a případným návštěvníkům blogu omlouvám.
Motto: Když se něco pokazí, pokazí se to pořádně. Když se něco podaří, jen občas se to podaří pořádně.

Povídky

21. prosince 2010 v 16:24 | Anastázie
Tak, předpokládám, že se sem asi moc te´d do konce týdne nedostanu. Však to znáte...přípravy na vánoce a tak...
Z toho důvodu sem dávám už teď další díl Vampire Knight story. Tak přeju pěkné počteníčko a Šťastné a veselé Vánoce!

VK story

18. prosince 2010 v 12:07
Tak už tu konečně máte další díl povídky. Doufám, že se vám bude líbit. Ve středu jsem na to jaksi pozapoměla, ale teď mám toho dost nadepsáno, takže bych měla stíhat to sem dávat každou středu. Taky mě napadlo, že sem dám na pokračování i své starší výtvory...
Kdyžtak mi napište do komentů, jestli sem chcete dát i mé další výtvory...

2. Kapitola - Nová prefektka

18. prosince 2010 v 12:04 | Anastázie |  Vampire Knight story
Téma: Vampire Knight
Postavy: Beatris Blacková(z jejíhož pohledu je to psáno) a postavy známé z VK
Varování: místy OOC, nedoporušuji věřícím a těm, kdo neviděli VK (alespoň 1 řadu)
Shrnutí: Občas je lepší nejprve myslet a pak jednat...
Poznámka: Tuto povídku sem budu dávat nepravidelně, tak se svým Sb a případným návštěvníkům blogu omlouvám.
Motto: Když se něco pokazí, pokazí se to pořádně. Když se něco podaří, jen občas se to podaří pořádně.

Čarodějky, Přemožitelka upírů...

14. prosince 2010 v 18:57 | Anastázie
Asi každý znáte ten profláklý seriál o čarodějkách Prue, Phoebe a Paper. Asi všichni už jsme někdy slyšeli úvodní znělku a asi všichni jsme viděli alespoň pár dílů.
Ale...líbí se vám teď? 
Já osobně začínám mít pocit, že se mi líbí tak akorát ta znělka a to je všechno. Vždyť je to všechno tak...přitažené za vlasy. No jo, já vím...je to fantasy, ale přece. Jak asi by udržely v tajnosti své schopnosti takovou dobu? A jak...ehm...no, prostě se mi zdá, že je to docela dost velká kravina...

A přemožitelka upírů? Jo, je to nové, neokoukané, ale stejný žánr a stejná kravina...jo, občas, když nemám nic lepšího na práci se na to dívám...z nudy. Ale přesto si myslím, že takovéhle seriály nemají smysl.
To se raději podívám na Stmívání. To má alespoň nějakou úroveň. Naproti těmhle sračkoidním seriálům.

Nové SB?

14. prosince 2010 v 18:46 | Anastázie
Jinak mám vyhlídnutých pár stránek, tak možná přibydou nějaké SB...sice to ještě není jisté, ale pokud to vyjde, bude to super. Obě mají totiž blogy na téma Anime, HP a povídky...což mě zajímá taky a tak si myslím, že by to mohlo vyjít... 

Kecy...

14. prosince 2010 v 18:44 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
Tak můj charakter zůstává pořád stejný. Vocaloid se mi sice líbí, ale stále vedou písničky typu opačného(to co jsem zde včera dávala).
Dneska nám odpadla Ajina, takže jsem byla celkem dlouho na kompu...takže super ;-)
Ve středu tu určo (jediná omluva by byla, že bych se vůbec nedostala na komp) dám další díl Vampire Knight story. Včera i dneska jsem psala a tak mám nadepsáno dopředu ;-).
Jinak - prosím ještě jednou včechny lidičky, co se dostaví na můj blog, ať klikají na mé zvířátka. Nic vás to nestojí a mě to udělá radost ;-).

Dárečky k vánocům

13. prosince 2010 v 19:12 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
A víte, že tenhle článek mě přinutil o tom teprve uvažovat? 
No, nic závratného to nebude...všechno z elektroniky mám (když ne nejlepší, tak alespoň "ucházející")...nějaké hadříky se najdou vždycky, že jo...a jinak?
Tak v první řadě si přeju pravidla DrD. A v těsném závěsu nějakou dobrou fantasy knihu.
Jsem asi šťastný člověk, protože mě nic dalšího nenapadá...
Stejně, vždycky se pod ten stromeček něco naježí (ne, na ježíška už nevěřím, ale stejně tomu tak říkám ;-)...
Ale spíš povězte, má drahocená SB, co si přejete vy...

Dnešní občanka alias nudné kecy o škole, které se musí ventilovat

13. prosince 2010 v 18:50 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
Tak ze Zemáku se nakonec stalo diskuzní fórum na 3 téma:
  1. "Práva, povinnosti žáka a učitele
  2. Já si na Barču opravdu nezasedla, já ji mám ráda, ale stejně si ten sešit musí opsat, když už to kluci splnili.
  3. A klidně ustoupím a budu dělat jako že se nic nestalo a začnem od znova.
Tato diskuze nám vydržela až do konce hodiny...
No a náš občankář (mimochodem  my mu říkáme Hraboš) přišel 6. hodinu zase nas*aný už od začátku hodiny, psali jsme písemku, pak nám vyhrožoval, že celé třídě dá za 5 i když na to neměl nejmenší právo, zapisoval do třídnice jako o závod a někdy 5 minut před koncem hodiny jsme měli psát ještě druhou písemku...na to se snad nedá říct nic jiného než OMG!!!

Vocaloid X Gothic

13. prosince 2010 v 18:32 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
Můj charakter se asi mrví...a nejhorší je, že z toho má nej kami bude mít nejspíš radost...
Zjistila jsem totiž, že některé Vocaloid písničky se mi dost líbí (a ne jen ty, co někomu ukradly a přespívaly). Například se mi líbí písničky od Megurine Luky nebo Kagamine Rin Len...ale ne až tak moc, jako se mi líbí písničky ala Gothic...to je fakt divný...můžu se roztrhat mezi temnotou a světlem a neumím si vybrat.
Tak třeba:

To je trošku rozdíl, nemyslíte? Jinak, ta první je Gothic a tu druhou zpívá Kagamine Ron Len (písnička se jmenuje Black Vow).

Opening a Ending VK Guilty (2.série)

13. prosince 2010 v 18:24 | Anastázie |  Anime a manga
Opening (pozn.:lepší kvalitu jsem nenašla...tak se omlouvám)

Ending


Vampire Knight- postavy

13. prosince 2010 v 14:52 | Anastázie |  Anime a manga
Yuuki Cross
Yuuki Cross
V VK je brána jako jedna z hlavních postav (podle mě je úplně hlavní). Na všechny se celý život usmívá, ale její srce je většinou smutné. Je dcerou ředitele Akademie Cross, Kaiena Crosse, přezdívaného také "Legendární lovec upírů". Později se zjistí, že je to Kuranská korunní princezna a je zasnoubena s Kanamem-senpai. Kaname je její bratr a ke konci druhé série (Guilty) v ní probudí upírskou krev. Jako prefektka vlastní protiupírskou zbraň Artemis Rod.
Zero Kyriuu
Zero Kyriuu
Je to lovec upírů, jako prefekt v Akademii Cross vlastní protiupírskou zbraň Bloudy Rose. Je jedním z dvojčat Kyriiových. Málem se z něj stane úroveň E, ale díky tomu, že mu Yuuki a později i Kaname dá svou krev, se udrží a nestane se nezvladatelným. Velice dobře se učí a s učiteli nemá žádné problémy (až na to, že ho Yagari v jednom díle málem zabil). Není zrovna nejpřátelštější a tak pro hodně lidí vypadá jako nepřístupný. Svou práci prefekta odvádí dobře.
Jako malého, ho po proměně našel Kaien Cross a vzal si ho k sobě. Yuuki spolu s ním žila dlouho ve vztahu podobném jako bratr a sestra.

Kaien Cross
Kaien Cross
Ředitel Akademie Cross a adoptivní otec Zera a Yuuki byl v minulosti velice silným (a síla mu nechybí ani teď) lovcem upírů. Byl často přezdíván jako "Legendární lovec upírů".
Ve VK představuje více méně komickou postavu, neboť se skoro v každé scéně s ním rozbrečí. Umí dobře bojovat a pokud je třeba, tváří se i vážně (jako na obrázku). Vlasy nosí sepnuté modrou stuhou, ale při boji si ji rozváže. Má dlouhé plavé vlasy. Rád zahradničí a při tom nosí velice srandovní zástěru.


Kaname Kuran
Kaname-senpai Kuran
Je to čistokrevný upír a bratr Yuuki. Celou dobu se ji snaží chránit. Na konci 2.série to však už nevydrží a přes své přesvědčení, že tak by jí bylo líp, je "nucen" ji proměnit. Nebo spíšbych měla říct- probudí v ní upíra, kterého v ní uspala za cenu vlastního života její matka.
Je to upír s velkými schopnostmi, které spočívají v tom, že drtí a ničí předměty kolem sebe (najednou se v jeho pokoji rozsype sklo, praskne šachová figurka...).
Umí však být i jemný.
Mezi upíry má velkou autoritu, jak kvůli jeho čisté krvi, tak i díky jeho vůdcovským schopnostem a schpnostem jako upír.
Má mnoho obdivovatelek jak v denní (mezi nimi i Yuuki), tak noční třídě-tam je to Ruka Souen.

Yagari Toga
Yagari Toga
Velice dobrý lovec upírů a charismatická postava. Má jeden zlozvyk-kouření. Jednou chtěl zabít Zera, když měl podezření, že je na úrovni E a že otravuje Yuuki. nakonec ho jen postřelil.
Ve VK je s ním jedna dobrá scénka. Když má první hodinu (je to učitel na Akademii Cross), upíři z Noční třídy ho uvítají dýkou, kterou hodí přes celou třídu. tady se ukazují jeho velmi dobré reflexy, když okamžitě pozvedne knihu a dýka se zabodne do ní. Reaguje na to potom slovy "Tohle mělo být přivýtání? Beru na vědomí..."
Jedno oko má poničené (jestli na něj jen nevidí, nemá ho, nebo ho má vyškrábnuté, to se ve VK neuvídá) z boje s jednou upírkou na úrovni E, která vztáhla ruku na Zera. Je to Zerův a Ichirův sensei (učitel).

Také tam je spousta postav, které se ve VK třeba jen mihnou a taky těch, co nejsou důležití. Pak tam jsou postavy, které se sice jen mihnou, ale důležité přesto jsou.

Hiou Shizuka
Hiou Shizuka
Je to čistokrevná upírka. Zabila Zerovy rodiče za to, že zabili jejího milence, který byl na seznamu úrovní E, ačkoli Éčkem vlastně nebyl.  Zera proměnila v upíra. Ichirua milovala také, ale nikdy ho neproměnila v upíra, asi proto, že se bála, že historie se bude opakovat a ona ztratí i jeho.
Poprvé se v anime oběvila převtělená do Kurenai Marii.
Byla zabita Kanamem Kuranem.
Rido Kuran
Kuran Rido
Čistokrevný upír s velkou mocí. Poprvé se oběvil ve VK převtělený do Shikiho (šlo to poznat díky jeho očím, které byly stejně jako u jeho vlastního těla, každé jiné).
Je velice krvelačný. 
Kanameho probudil z rakve a je něco na způsob jeho učitele.
Jako Shiki se snažil jednou znásilnit Ruku.
Už ve svém opravdickém těle proměnil hodně svých následovníků (úrovní E které sám proměnil) v prach, když jim vysál všechnu krev. To mu však nestačilo. Chtěl Yuukiinu krev a to se mu stalo osudným. Je s ním taky jedna dobrá scénka na konci anime, když se ho snaží Zero zabít (což se mu nakonec podaří). Chytí totiž Yuuki a už se chystá napít její krve a říká: "No tak, volej svého milence. Přesně to dělala i Juuri, když jsem poprvé okusil její krev.
Další postavy:
Shiki Senri                                        X  Rima Touya       
Shiki Senri
Rima Touya
Ve VK je na nich jasně vidět, že si můžou říkat pár. 
On, když se řízne, nebo kousne, z proudu krve má najednou dosti účinný bič. 
Ona umí ovládat energii.
Jsou to pohodové postavy, které se v anime jen mihnou.Ichiru Kyriuu
Ichiru Kyriuu
Dvojče Zera, je slabší než zero, protože ten mu vzal polovinu životní energie. 
Miluje Shizuku, ale netuší, že ona jeho city opětuje. Celý život se chce stát upírem a proto nesnáší Zera, který jím je.
Chvíli pracuje pro Shizuku a když zemře, pro Radu starších (instituce, která se snaží ujmout vlády namísto rodu Kuranů).
Rolničku ve vlasech nosí pořád- má ji od Shizuky.
Rido ho zneškodní (Ridova ruka projede Ichiruovým břichem jako po másle), když mu dojde, že tak "věrně" čekal na jeho znovuzrození jen proto, aby se pomstil. Pak příjde za Zerem, postřelí ho a tak probudí jeho upírské instinkty. Poté mají bratrský rozhovor na jehož konci vypije Zero poslední zbytky Ichiruovy krve a Ichiru prohodí něco jako "Mělo se to stát už dávno. neměl jsem žít. měl jsi mi vzít všechnu energii. bylo by to lepší." Poté umírá v Zerově obětí.
Ichijo Takuma
Ichijo Takuma
Ichijo je starý rod. Velice starý. Jeho dědečkem je zástupce rady.
Aido Hanabusa a Kain Akatsuki
Aido Hanabusa
osobně Aidoovi říkám albín-proto, že je to takový upírský atyp. Blonďák s modrýma očima je na Akademii přezdíván Idol-senpai. Ovládá led. Je velice krvelačný a tak ho musí Kaname často fackováním krotit, když si dělá zálosk na některou ze studentek Denní třídy nebo dokonce na Yuuki Cross.

Kain Akatsuki
Akatsuki se ve VK moc neoběvuje. Když už, tak se jen mihne a to většinou s otráveným výrazem. Ovládá oheň.
Dalo by se říci, že je docela hodně krvelačný-když se jednou Aido snažil kousnout Yuuki, jen tomu nečinně přihlížel a nesnažil se vůbec zasáhnout. Akorát občas prohodil něco jako "Aido..."

Seiren
Seiren
Ve VK se opravdu jen mihne. Je něco jako osobní špeh nebo ochránce Kanameho. Vypadá to, že se nám zrodila další obdivovatelka Kanameho.
Je to upírka a umí dost dobře bojovat s jakousi tyčí.