Vampire Knight- postavy

13. prosince 2010 v 14:52 | Anastázie |  Anime a manga
Yuuki Cross
Yuuki Cross
V VK je brána jako jedna z hlavních postav (podle mě je úplně hlavní). Na všechny se celý život usmívá, ale její srce je většinou smutné. Je dcerou ředitele Akademie Cross, Kaiena Crosse, přezdívaného také "Legendární lovec upírů". Později se zjistí, že je to Kuranská korunní princezna a je zasnoubena s Kanamem-senpai. Kaname je její bratr a ke konci druhé série (Guilty) v ní probudí upírskou krev. Jako prefektka vlastní protiupírskou zbraň Artemis Rod.
Zero Kyriuu
Zero Kyriuu
Je to lovec upírů, jako prefekt v Akademii Cross vlastní protiupírskou zbraň Bloudy Rose. Je jedním z dvojčat Kyriiových. Málem se z něj stane úroveň E, ale díky tomu, že mu Yuuki a později i Kaname dá svou krev, se udrží a nestane se nezvladatelným. Velice dobře se učí a s učiteli nemá žádné problémy (až na to, že ho Yagari v jednom díle málem zabil). Není zrovna nejpřátelštější a tak pro hodně lidí vypadá jako nepřístupný. Svou práci prefekta odvádí dobře.
Jako malého, ho po proměně našel Kaien Cross a vzal si ho k sobě. Yuuki spolu s ním žila dlouho ve vztahu podobném jako bratr a sestra.

Kaien Cross
Kaien Cross
Ředitel Akademie Cross a adoptivní otec Zera a Yuuki byl v minulosti velice silným (a síla mu nechybí ani teď) lovcem upírů. Byl často přezdíván jako "Legendární lovec upírů".
Ve VK představuje více méně komickou postavu, neboť se skoro v každé scéně s ním rozbrečí. Umí dobře bojovat a pokud je třeba, tváří se i vážně (jako na obrázku). Vlasy nosí sepnuté modrou stuhou, ale při boji si ji rozváže. Má dlouhé plavé vlasy. Rád zahradničí a při tom nosí velice srandovní zástěru.


Kaname Kuran
Kaname-senpai Kuran
Je to čistokrevný upír a bratr Yuuki. Celou dobu se ji snaží chránit. Na konci 2.série to však už nevydrží a přes své přesvědčení, že tak by jí bylo líp, je "nucen" ji proměnit. Nebo spíšbych měla říct- probudí v ní upíra, kterého v ní uspala za cenu vlastního života její matka.
Je to upír s velkými schopnostmi, které spočívají v tom, že drtí a ničí předměty kolem sebe (najednou se v jeho pokoji rozsype sklo, praskne šachová figurka...).
Umí však být i jemný.
Mezi upíry má velkou autoritu, jak kvůli jeho čisté krvi, tak i díky jeho vůdcovským schopnostem a schpnostem jako upír.
Má mnoho obdivovatelek jak v denní (mezi nimi i Yuuki), tak noční třídě-tam je to Ruka Souen.

Yagari Toga
Yagari Toga
Velice dobrý lovec upírů a charismatická postava. Má jeden zlozvyk-kouření. Jednou chtěl zabít Zera, když měl podezření, že je na úrovni E a že otravuje Yuuki. nakonec ho jen postřelil.
Ve VK je s ním jedna dobrá scénka. Když má první hodinu (je to učitel na Akademii Cross), upíři z Noční třídy ho uvítají dýkou, kterou hodí přes celou třídu. tady se ukazují jeho velmi dobré reflexy, když okamžitě pozvedne knihu a dýka se zabodne do ní. Reaguje na to potom slovy "Tohle mělo být přivýtání? Beru na vědomí..."
Jedno oko má poničené (jestli na něj jen nevidí, nemá ho, nebo ho má vyškrábnuté, to se ve VK neuvídá) z boje s jednou upírkou na úrovni E, která vztáhla ruku na Zera. Je to Zerův a Ichirův sensei (učitel).

Také tam je spousta postav, které se ve VK třeba jen mihnou a taky těch, co nejsou důležití. Pak tam jsou postavy, které se sice jen mihnou, ale důležité přesto jsou.

Hiou Shizuka
Hiou Shizuka
Je to čistokrevná upírka. Zabila Zerovy rodiče za to, že zabili jejího milence, který byl na seznamu úrovní E, ačkoli Éčkem vlastně nebyl.  Zera proměnila v upíra. Ichirua milovala také, ale nikdy ho neproměnila v upíra, asi proto, že se bála, že historie se bude opakovat a ona ztratí i jeho.
Poprvé se v anime oběvila převtělená do Kurenai Marii.
Byla zabita Kanamem Kuranem.
Rido Kuran
Kuran Rido
Čistokrevný upír s velkou mocí. Poprvé se oběvil ve VK převtělený do Shikiho (šlo to poznat díky jeho očím, které byly stejně jako u jeho vlastního těla, každé jiné).
Je velice krvelačný. 
Kanameho probudil z rakve a je něco na způsob jeho učitele.
Jako Shiki se snažil jednou znásilnit Ruku.
Už ve svém opravdickém těle proměnil hodně svých následovníků (úrovní E které sám proměnil) v prach, když jim vysál všechnu krev. To mu však nestačilo. Chtěl Yuukiinu krev a to se mu stalo osudným. Je s ním taky jedna dobrá scénka na konci anime, když se ho snaží Zero zabít (což se mu nakonec podaří). Chytí totiž Yuuki a už se chystá napít její krve a říká: "No tak, volej svého milence. Přesně to dělala i Juuri, když jsem poprvé okusil její krev.
Další postavy:
Shiki Senri                                        X  Rima Touya       
Shiki Senri
Rima Touya
Ve VK je na nich jasně vidět, že si můžou říkat pár. 
On, když se řízne, nebo kousne, z proudu krve má najednou dosti účinný bič. 
Ona umí ovládat energii.
Jsou to pohodové postavy, které se v anime jen mihnou.Ichiru Kyriuu
Ichiru Kyriuu
Dvojče Zera, je slabší než zero, protože ten mu vzal polovinu životní energie. 
Miluje Shizuku, ale netuší, že ona jeho city opětuje. Celý život se chce stát upírem a proto nesnáší Zera, který jím je.
Chvíli pracuje pro Shizuku a když zemře, pro Radu starších (instituce, která se snaží ujmout vlády namísto rodu Kuranů).
Rolničku ve vlasech nosí pořád- má ji od Shizuky.
Rido ho zneškodní (Ridova ruka projede Ichiruovým břichem jako po másle), když mu dojde, že tak "věrně" čekal na jeho znovuzrození jen proto, aby se pomstil. Pak příjde za Zerem, postřelí ho a tak probudí jeho upírské instinkty. Poté mají bratrský rozhovor na jehož konci vypije Zero poslední zbytky Ichiruovy krve a Ichiru prohodí něco jako "Mělo se to stát už dávno. neměl jsem žít. měl jsi mi vzít všechnu energii. bylo by to lepší." Poté umírá v Zerově obětí.
Ichijo Takuma
Ichijo Takuma
Ichijo je starý rod. Velice starý. Jeho dědečkem je zástupce rady.
Aido Hanabusa a Kain Akatsuki
Aido Hanabusa
osobně Aidoovi říkám albín-proto, že je to takový upírský atyp. Blonďák s modrýma očima je na Akademii přezdíván Idol-senpai. Ovládá led. Je velice krvelačný a tak ho musí Kaname často fackováním krotit, když si dělá zálosk na některou ze studentek Denní třídy nebo dokonce na Yuuki Cross.

Kain Akatsuki
Akatsuki se ve VK moc neoběvuje. Když už, tak se jen mihne a to většinou s otráveným výrazem. Ovládá oheň.
Dalo by se říci, že je docela hodně krvelačný-když se jednou Aido snažil kousnout Yuuki, jen tomu nečinně přihlížel a nesnažil se vůbec zasáhnout. Akorát občas prohodil něco jako "Aido..."

Seiren
Seiren
Ve VK se opravdu jen mihne. Je něco jako osobní špeh nebo ochránce Kanameho. Vypadá to, že se nám zrodila další obdivovatelka Kanameho.
Je to upírka a umí dost dobře bojovat s jakousi tyčí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sense-horse sense-horse | Web | 13. prosince 2010 v 15:15 | Reagovat

těším se na vánoce.. Budu mít určitě jako první v mobilu(dotykáči) Vk s titulkama a budu poslouchat v hodině a tí mse i učit japonskyxD

2 Anastázie Anastázie | Web | 13. prosince 2010 v 15:32 | Reagovat

Můžu se tě zeptat, co to je zablbou módu psát komentáře, které kromně toho, že se budeš dívat na VK absolutně nesouvisejí s článkem?

3 Ai Ai | Web | 19. prosince 2010 v 13:25 | Reagovat

Vynikajúco zhodnotené postavy, možno by som až tak netvrdila, že Aido je hrozne moc krvilačný, ale inak fajn. :-)

4 Ivík-chan Ivík-chan | 4. ledna 2012 v 16:15 | Reagovat

Pěkný článek! Jen bych hned na začátku uvedla, že jde o spoiler a hrozí vyzrazení děje. Ale dobré shrnutí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama