Únor 2011

7. kapitola - Jen výmluvy

23. února 2011 v 13:00 | Anastázie |  Vampire Knight story
Téma: Vampire Knight
Postavy: Beatris Blacková(z jejíhož pohledu je to psáno) a postavy známé z VK
Varování: místy OOC, nedoporušuji věřícím a těm, kdo neviděli VK (alespoň 1 řadu)
Shrnutí: Občas je lepší nejprve myslet a pak jednat...
Poznámka: Tuto povídku sem budu dávat nepravidelně, tak se svým SB a případným návštěvníkům blogu omlouvám.
Motto: Když se něco pokazí, pokazí se to pořádně. Když se něco podaří, jen občas se to podaří pořádně.

Blog se znovu rozjíždí

20. února 2011 v 13:25 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
Můj blog se znovu rozjíždí, jak jste mnozí zaregistrovali. To proto, že Valentýnská nemoc (dík, Ajo, tohle je tvůj výmysl, já vím xD - bude z tebe nejspíš oběvitel nových nemocí...i když je stále možnost, že to byl ten učitelčin jed) u mě už odezněla a já si uvědomila, že už jsem dlouho nepřidala žádnou ze svých povídek, hodlala jsem to napravit dokončením Záchrany elfí osady Gardarica. Proto zde máte dvojitý nášup. Příští týden, nebo možná už ve středu (vždycky zapomenu, já vím) vám sem šoupnu pokračování VK story. Tak se máte na co těšit.

5. kapitola

20. února 2011 v 13:22 | Anastázie |  Záchrana elfí osady Gardarica
Tak, tohle je poslední díl. Jak jsem říkala, až dopíšu VK story, možná se dočkáte pokračování...
-------------------------------------------
"Bude mi ctí," řekl Aradesh.
"Přijdou lidé se svou technikou a zabijí mnohé muže, ženy i děti a ostatní zotročí! Nemůžete proti nim vyhrát, pokud proti nim budete bojovat samostatně!" říkala Tradesha a jako ozvěnu slyšela své slova přetlumočené do elfího jazyka z úst Aradeshe. "Lesní i temní elfové, sjednoťte se! Rozhodujte o důležitých záležitostech společně a v míru! Pomáhejte si! Ale především, ukončete ty nesmyslné boje mezi vámi. Vždyť ani nevíte, kdo je začal! Jak už jsem říkala, brzy příjdou lidé. Bude jich mnoho a pokud se nespojíte, nemáte šanci! Nevím, kdy to přesně bude, takže vám to nemohu říci, ale už brzy. Nikdo z vás nemá tak jasnou představu o tom, jak umí být lidé zákeřní a podlí. Naše podlost a zákeřnost se jim nemůže vyrovnat. A byla bych ráda, kdyby jste to ani nezkoušeli. Doufám, že mě poslechnete. Nerada bych sem příště přijela, když bude zem politá krví a všichni obyvatelé této osady, temné elfy nevyjímaje, budou mrtví."
Aradesh dopřekládal Tradeshina slova a pak umlkl.
Elfové chvíli přemýšleli nad tím, co se jim Tradesha snažila říct. Potom oba náčelníci přistoupili k sobě a pozdravili se elfím pozdravem (dali si ruku na srdce) a řekli ve svém jazyce "Dare fi." ("Zřím tě.")
Tradesha věděla, že teď už bojovat nebudou. Předklonila se a přiběhli k ní oba psi i vlk. Pohladila je a z hrdla se jí vyrval, pro laika stejný zvuk, jako když chtěla, aby ztichli. Nebyl to však ani zdaleka stejný zvuk. Byl méně hlučný a neměl v sobě onu hrozbu, jako před tím. Také na ně při něm nevycenila zuby. Vlk zaklonil hlavu a dlouze zavyl.
"Melasiasao, Blasia Lasio!" zasyčela Tradesha. Oba hadi se k ní připlazili. Také je pohladila a potom opět zasyčela "Chamchessa chaferafassa." ("Jdeme domů.") a hadi se odplazili.
Tradesha proměnila koně zpátky na elfy. Než se však stačili vzpamatovat, přemístila svá zvířata i sebe domů, ke své chatce u lesa.

Dlouho pak ještě vzpomínala na to, jak zachránila osadu Gardarica a všechny elfy, kteří se do boje o ni zapojili a to i ty, co bojovali za její vyvraždění. Lesní elfové z té osady ji uctívali skoro jako bohyni. Nosili jí jídlo, chovali k ní zbožnou úctu a nezřídka kdy jí nabídli, aby šla některému nově narozenému elfovi nebo elfce za kmotru.
Také mezi lidmi se vyprávěly o Tradeshe příběhy a postupem času byl jeden nepravdivější než druhý…ostatně, tak to bývá, když chtějí lidé příběhy nějak vylepšit, i když mnohdy to ani není třeba.

Ale tento blahobyt a mír neměl vydržet dlouho…

4.kapitola

20. února 2011 v 13:18 | Anastázie |  Záchrana elfí osady Gardarica
"Manasina, lasuja haka a vadarana sa ina puta sa jana? Asija nae, haud? Ana vystala protaj? Ha vama na to recaja. Anija samaja toja nevedija! Zamaradesala sie na! Nasada rofoa fysadara anima myja tomuhy vydaja navahy hadafasa. Jesery mijaka halasy, tadomy nevraha a neradasea menesi pesana anima temnymina elfova ina obroninaha, aval menaja spolutana, semenila sada. Hominius savariene iva pokrogoni avi konda sie haradesha, gavana hima himana jugarada avi prekaria sie hona avi garady ba hu gacasa horada hadno himlasia guradasa! Adasawa sie! Gorada sie ruhada avi faradi gerami fera vina minaha. Fardesa ina tradesha*, gera ther sary deravi gardesaha neviaradegi. Negaradi hina vihada narudasa mynaj. Beremuha tio hominius savariene. Predefa jiha sety, monata tiona, avi mynaj s fe nihaj nehimaka, hunati perevi nimaj bufala atarecak onahadefa!"
("Může mi někdo říci, proč tady válčíte a proléváte krev našich předků? Asi ne, že? A víte proč? Já vám to řeknu. Ani sami to nevíte! Zamyslete se! Náš rod vymírá a my k tomu valnou měrou přispíváme. Je mi jasné, že nevraživost a nedůvěra mezi lesními a temnými elfy je velká, ale musíme se sjednotit, jinak pomřeme. Lidé jsou pokrokoví a pokud se nesjednotíme, vezmou nám naši zem a přisvojí si ji a my na ní budeme žít jako jejich poddaní! Vzbuďte se! Podejte si ruce a žijte vedle sebe v míru. Cítím ve vzduchu, že ten mír stejně dlouho nevydrží. Nesmíme ho však narušit
my. Budou to lidé. Přijdou jich stovky. Možná tisíce, a my s tím nic nenaděláme, když proti nim budeme bojovat jednotlivě!")
Nikdo se neodvážil skočit jí do řeči, když mluvila a když skončila, ještě notnou chvíli nikdo nepromluvil. Nakonec se ozval náčelník klanu temných elfů (Tradesha ho poznala podle nejhonosnější výzbroje, kterou měl laděnou do temných odstínů modré, zelené a samozřejmě černé) basovým hlasem: "Gerami hinuta?"("Kdo jsi?")
"Tradesha avi trefami?" ("Tradesha a vy?")odpověděla Tradesha nenuceným tónem.
"Garadesh Dreaminali." A při těchto slovech se mírně uklonil. "Huna trega sademania?"("Vy jste čarodějka?")
Tradesha zůstala stát jako opařená. Všichni její bratři a sestry byli zabiti při útoku na její rodnou osadu. Matka zemřela, aby zachránila ji. A otce…
To je můj otec! pomyslela si.
…nikdy nepoznala.
"Fad hagera, here jinas poradina?" ("Co myslíte, že jste viděl?") odpověděla otázkou, když se trochu vzpamatovala z úžasu a byla už schopná mluvit.
Teď pro změnu neodpovídal Garadesh. Po chvíli ze sebe trochu vykoktal "Gadeda neverimaha…aweri magiemi una predaja prycasa feradawu! Tgeri nae?" ("Sám nevím…ale magie už přece dávno vymizela! Nebo ne?")
Tradesha jen suše odpověděla "Nae." ("Ne.")
Pak se Tradesha znovu otočila ke všem shromážděným elfům. "Prefaci atarecak avi spolutana sie!" ("Přestaňte válčit a sjednoťte se!")
Z obou stran se ozývali výkřiky. Někdy nadšené a jindy nesouhlasné. Tradesha většině z nich nerozuměla. Ne, že by neuměla jejich jazyk, ale mluvili všichni jeden přes druhého, takže vznikal komunikační šum. Ovšem rozuměla výkřiku: "He sde fa ro hagura! We sie terados! We sted nedafer!"("Oni nám to taky dělají! My se jen mstíme! My s tím nezačali!") a z druhé strany elfů se ozvalo "We sted nedafer! Ta he!" ("My jsme s tím nezačali! To vy!") a dotyčný se pokoušel vrhnout na mluvčího druhé strany, ale nepovedlo se mu to díky Tradeshině kletbě. 
"Garina!" ("Dost!") ozvala se Tradesha a všichni ztichli. Pak pokračovala: "Ferde ha milo sichala hominius?"("Umí někdo z vás lidsky?")
Ozval se Aradesh. "Já."
"Ano jistě…jinak by si se mnou předtím nemluvil lidsky."pokusila se Tradesha o úsměv. "Tlumoč jim prosím mou řeč…je to pro mě jednoduší-přece jen, poslední dobou mluvím více lidsky než prastarým elfím jazykem."
--------------------------------------------
Vysvětlívky:
*Tradesha=vzduch

Týden blbec

18. února 2011 v 18:57 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
Tento týden na mě doléhá jakási temnota. Dusno, prázdno. Bolí mě od včerejška hlava (a to jakože fakt pořádně). Je mi prostě špatně. A tak se neděste, že skoro nepřidávám články, poněvač, když se k tomu přidá ještě frmol ve škole (celoroční ;-) tak to je už fakt na zabití. A to ještě nemluvím, že jsem se nejspíš zbláznila a chci se přihlást na nějakou posranou biologickou olympiádu (ohledně pokryvu rostlin i živočichů - jen přípravný text je asi na 40 stránek)...jsem mrtvá. Chtělo se i spát už asi ve 4 hodiny. Jsem zvědavá, do kolika dneska vydržím (do osmi?)...

Na tohle platí staré dobré přísloví, aneb: "Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu."

Můj vysněný Valentýn

15. února 2011 v 15:09 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
Dopředu upozorňuji, že tenhle článek neodpovídá nadpisu, i když o Svátku sv. Valentýna to je.
Nejspíš vám už došlo, že jsem holka, která nemá zrovna normální záliby (ano, je nás hodně, ale i tak...) a tak nemá ani normální názory...ne, pro lidi, co ci chtějí přečíst pohodový článek od normální holky svůj blog fakt nepíšu. Psaní je u mě závislost. Zvláště psaní povídek...ale když nejsou nápady, stačí i článek na blogu, že?
Tak popojedem :)

Já valentýna neuznávám, neslavím jej ani nikdy nebudu. Pro mě je to jen nechutný kýč, zavedený k nám z Ameriky stejně jako podobný kýč se jménem Haloween. Až na to, že tenhle svátek je pravý opak Haloweenu. Nejenže černou vystřídá růžová, červená atd. navíc ještě místo kostlivců se oběví záplavy srdíček, valentýnská psaníčka a podobné sračičky. 
Lidé si navzájem vyznávají lásku (jako kdyby to nemohly udělat přes normální rok). A řekněte - bavilo by vás čekat na tento svátek, aby jste mohli někomu vyznat náklonost, když jste do toho člověka zamilovaní třeba už řadu měsíců? Já bych se asi ukousala.
A pak je tu ještě jedna věc a otázka. Opět podobná jako u Haloweenu. Proč poslouchat západní kulturu ve všem? proč nemůžeme mít svůj 1. máj? naše kultura je jiná a mělo by to tak i zůstat. proč slavit nějaký pitomý kýčovitý svátek, když máme sami své zvyky, svůj svátek, který je naopak romantický. Polibek pod rozkvetlou třešní...a podobné romantické chvilk. No řekněte? zapojte svou fantazii a představte si, jestli chcete raději dostat nějaké přihlouplé valentýnské psaníčko, nebo polibek pod rozkvetlou třešní?
Já teda tu třešeň...
tak se prosím zamyslete a pokuste s znovu navrátit k tradiční a podle mě tak hezké české kultuře.

Rasismus všude kolem nás

14. února 2011 v 18:29 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
Ano, je to tak. Tohle téma je rozebíráno skoro všude. Mnozí lidé říkají, že v jejich okolí rasismus není, nazívají se "lidumily". Ale, řekněme si to narovinu.
Tahle rasová nesnášenlivost (úzce související i s xenofobií - strach ze všeho cizího) je všude kolem nás. Romové nenávidí čechy, čechové nenávidí ve velkém měřítku romy. Jistě, jsou zde rozdíly jak mezi těmito národy, tak i mezi příslušníky národů mezi sebou (čech vám taky ukradne penězenku, stejně dobře jako někteří romové; některý rom by zase v životě nekradl).
Proto nemohu vystát lidi, kteří jsou opravdovými rasisty. Nenávidím je. Každý jsme jiný a lidé by se konečně měly trošku uklidnit, nádech výdech a dvakrát si rozmyslet, jestli třeba nejsou v něčem taky špatní, než začnou nenávidět někoho jiného. Měli by jsme se naučit toleranci.
Jenže to je asi v dnešním světě abslutně zbytečné. tyhle řečičky jsou sladké a dobře se čtou, ale řekněme si upřímně - k do z nás se tohohle opravdu, za každé okolnosti drží? Nikdo.

A teď trošku z jiného úhlu pohledu. Rasisté jsou lidé, kteří z nějakého důvodu nenávidí jinou rasu. Většinou si ani nepřipouštějí rozdíly mezi lidmi té rasy. Rasisté mají (ale jen asi 1/100) občas dobrý důvod je nenávidět (voják viděl, co dokáží dva národy mezi sebou a tak nenávidí jeden i druhý). Klidně to může být tak, že teroristé islámské víry (ne, proti vám taky nic nemám i když mezi sebou máte fakt hnusné černé svině, které nenávidím-prostě jen docela dobrý příklad i když těch by bylo taky víc) zabijí člověku rodinu. Vypálí jeho rodnou vesnici (ano, jako z Titaniku, ale kdo dnes ví, co se stane zítra?) a pak zdrhnou. Za deset let, kdy se s tím člověk vyrovná se stane vojákem a je nucen proti nim bojovat...opravdu si myslíte, že tento člověk své nepřátele zabije "lidským" způsobem? Ne, že? A je to rasista? Svým způsobem ano...i když, to je sporné.

Můžete nenávidět jinou rasu prakticky za cokoli. Za jejich zacházení s ostatními národy (popřípadě s vámi), za to, jak se chovají ke zvířatům. Nebo prostě jen kvůli toho, že jsou odlišní (to jsou pak opravdoví rasisté a na ty pozor - jsou to velké, opakuji velké svině).

A tak, prosím, "lidičky", trošku se zamyslete, co vám vlastně udělali! Vždyť jsou to taky...zvířata (stejně jako vy rasisté)...i když, teď je zase musím urážet, chuďátka. Ne, teď vážně. zamyslete se, co vám ten dotyčný udělal. Zamyslete se a myslete na dotyčného jako na člověka, ne jen jako bělocha/černocha/šikmoočku a pak se ještě jednou zamyslete. Co vám vlastně ta daná osoba udělala, že se ji třeba chystáte zbít kvůli barvě kůže nebo nějaké jiné odlišnosti? 

Strojový překlad strýčka Googlu

14. února 2011 v 15:41 | Anastázie |  Harry Potter
Tak, lidičky, už jsem se dlouho takhle nesmála...naposledy...včera? xD tak dost keců. Ale tohle si fakt musíte přečíst. Je to vážně boží. 
Vážně jsem se z toho málem počůrala smíchy a musela málem umít obrazovku...(jsem zrovna pila).

Arthur Weasley má narozeniny!

6. února 2011 v 16:14 | Anastázie |  Harry Potter
Tento hodný, milý kouzelník se narodil 6. února 1950. Ve filmu ho ztvárnil Mark Williams. Dnes slaví své 61. narozeniny.
Tak doufám, že si je užiješ s Moly a těmi dětmi, co ti ještě zbyly.

Naturálie z jeho života - Otec 7 dětí, které mu po sedmi letech, kdy se v Bradavicích ukázal ten spratek Pottter začaly vymírat, rodilý Nebervířan a ministerský pracovník v odboru zneužívání mudlovských výtvorů. Za patrona má lasičku a je členem Fénoxova řádu. Přežil útok Naginiho pomocí Potterova vidění. V závěrečné bitvě nesehrál žádnou větší úlohu, o to větší smutek ho zahltil při pohledu na své mrtvé dítě.

Temnota noci

6. února 2011 v 16:01 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
Tak tentokrát jste se, milí admini, trefili do černého, jak se říká.
Dá se na to napsat opravdu hodně. Člověk, který se zajímá o astrologii...hvězdy, oblohu, planety...sluneční soustavu...prostě vše kolem vesmíru, na toto téma může vyprávět celé hodiny. Já astrologem nejsem, takže se nelekejte. Nebudu vás mořit podrobnými popisy - která hvězda je která a které suhvězdí s kterými hvězdami tvoří, popřípadě i jaká legenda se k tomu váže.
Jsem ale noční tvor, takže i když se nezajímám o hvězdy, temná noční obloha se mi dost líbí. Kdo by nechtěl vyběhnout ven v kožíšku vlka a prohánět se po stepích za svitu měsíčku? Já jo...
Nejraději bych vám sem napsala jedno líčení, ale s tím by jste mě asi poslali někam xD. Takže...možná někdy příště...

Nightwish a jejich nej písničky (zpívá Tarja Turunen)

4. února 2011 v 18:21 | Anastázie |  Hudba
Mimo tyto má i další písničky, ale kdyby vás to zajímalo, věřím, že si další dohledáte sami. 
Opět vám doporučuji Karaoketexty.cz, protože tam najdete i texty těchto písniček.
A ještě jedno upozornění - myslím, že tyto písničky (ani Amarath - ten už vůbec ne xD) se nebudou líbit věřícím, tak na to pozor. Tohle je symphonic metal, takže...vy víte co xD
A upozorňuji, že příspěvky typu "to je fakt hnusný...demente a spol. mažu nenávratně a máte rezervované místo v Zablokovaných uživatelích. tam už se můžete roztahovat jak chcete xD
->Kdyby se to dostalo k mojí třídě: Tohle poslouchám, takže mě už konečně ne*erte s tím Evou a Vaškem ...a najděte si lepší zábavu. Ne, ty fakt neposlouchám...jsou to největší sračky co znám...(na stejném místě je Helenka Vondráčková - pracovní název Zombie - a všichni jí podobní xD)

Nightwish - Amarath

4. února 2011 v 18:04 | Anastázie |  Hudba
Slova si klidně najděte na Karaoketexty.cz
Tuhle písničku úplně zbožňuji. I když ji nezpívá jejich geniální zpěvačka Tarja Turunen nebo-li ledová královna, je to dost dobré a ten videoklip je senzační.
Tarja power ♥

Nápady došly

3. února 2011 v 18:47 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
No, tak mi nějak došly nápady. Teď ale připravuji novou povídku, takže...pardón...
A navíc, momentálně mám mysl plnou něčeho úplně jiného...a miluju jméno Tomáš. Hlavně proto, že jich znám asi 5 xD a 2 o mě jaksi usilují xD A já na ně seru...a to jakože pěkně drsně xD
Taky jsem oběvila super hru - http://transformice.com/
Hrajete tam za miš, zbíráte síry. A když máte úchylného šamana (což se mi dneska povedlo) postaví vám z balónků opravdu zajímavé věci xD

A teď trošku jinak - nápadů je dost, ale na povídky (a to dost jiného žánru, než které jsem dosud psala). Prosím Ormalin a jiné, kteří hned pochopí, ať nepíšou komenty typu **** pod tento článek (ne, fakt to nezačíná na p xD i když...ale to by tam pak muselo být *) No nic...prostě...nálada absolutně na absolutní výtlem xD 
---->Vím, že teď píšu sračky, ale sry, tohle se fakt nedá.
Jo, a musím vám doporučit kapelu Nightwish jsou totiž absolutně nejlepší. Poslední dobou neposlouchám skoro nic jiného. Nejlepší to video k Amarath... Nightwish forever !!!
Jinak - teď se dívám na senza anime (Neko-chan mě asi zabije xD) Onegai Teacher (Já vím, že je tam sensei, ale ono to máte přeložené z japonštiny do angličtiny a zároveň se vám anglické titulky bijí s těmi českými xD). Taky ještě stále nemám dokoukaného Hellsinga, ani kaze no stigma xD Ale vůbec mi to neva xD Asi se začnu dívat na Detroit metal city. Dneska jsem totiž viděla první díl a chcípám z toho xD
A taky bych vás chtěla pozvat na Darkage.cz
Je to RPG fórko a pokud máte takovou fantazii jako já, fešně si tam zahrajete a taky se nachlamete při čtení archivních Q (viz Upirka.Katrin - a její Q - Bohyně lásky xD).