Březen 2011

Trest smrti

26. března 2011 v 18:42 | Anastázie |  Moje kecy a nálady
Dopředu upozorňuji, že píšu články, které s nadpisem souvisí jen asi z poloviny...
Není to poprvé, co uvažuji o smrti jako takové. Jaké to je po ní, jestli to bolí v tu chvíli kdy se ti zastaví srdce, jestli existuje něco jako posmrtný život...takovýchto témat je hodně a zřídkakdy najdete odpověď, nebo jich na druhou stranu najdete tolik, že není jednoduché si vybrat verzi, které máte věřit. Věřící to mají jednoduché - bůh je a basta...přestě ví (nebo si to spíš myslí, že ví) co se stane po jejich smrti.
Ale to už brousím na úplně druhý konec. Je spousta trestů, ke kterým může soud odsoudit zločince...a mezi ně patří i trest smrti. V ČR sice není povolen, ale ještě stále existují země, kde se s trestem smrti můžete setkat.
Já osobně s ním souhlasím u opravdu odporných nelidských zločinů (genocida, masový (sériový) vrah atd.). Jenže v takovýchto případech by se vždy mělo vše prošetřit, ať nedojde k justičnímu omylu.
Jako všichni jsem se učila o událostech ve světových dějinách, kde se vraždilo po stovkách - k takovýmto událostem patří třeba obě světové války (ano, všichni víme o koncentračních táborech a podobných chuťovkách - tohle se mi vážně hnusí), francouzské revoluci (důvody vraždění byly skrz na skrz politické) a kdybych se ještě víc zamyslela, našla bych jich nejspíš pár desítek, ne-li více.
Za nejlepší způsob smrti považuji otravu. Jenže co ti oběšení chudáci? Ano, některým to patřilo...ale proč jich bylo v dějinách tolik? O co teprve pálení čarodějnic...to je teprv nelidská smrt.
V takovýchto a mnohých dalších případech jsem pro zrušení trestu smrti. Je sice i tak docela hloupé rozhodovat o životě druhých lidí, ale když ohrožují (vážně) společnost, nejsem ani absolutně a jednoznačně proti.

9. kapitola - Nepoučitelná

26. března 2011 v 18:28 | Anastázie |  Vampire Knight story
Téma: Vampire Knight
Postavy: Beatris Blacková(z jejíhož pohledu je to psáno) a postavy známé z VK
Varování: místy OOC, nedoporučuji věřícím a těm, kdo neviděli VK (alespoň 1 řadu)
Shrnutí: Občas je lepší nejprve myslet a pak jednat...
Poznámka: Tuto povídku sem budu dávat nepravidelně, tak se svým SB a případným návštěvníkům blogu omlouvám.
Motto: Když se něco pokazí, pokazí se to pořádně. Když se něco podaří, jen občas se to podaří pořádně.

Návrat v plném jasu???

26. března 2011 v 18:25 Moje kecy a nálady
Tak jo, jsem zpět znovu v plné síle, s hlavou v oblacích a se stejnými myšlenkami jako před nemocí...Sice první den ve škole opravdu nebyl ideální a v takovém duchu se nesl i celý týden, ale co už...Trochu mě štve ta proklatá Chemie, ale co se dá dělat...Novinkou je akorát to, že mám nové SB (diplomek prosím neočekávej - nedělám je a reklamu máš už tak - každý si na tebe může kliknout v mém seznamu). Je to blog převážně s povídkami ohledně světu Harryho Pottera, Lucreciina nejoblíbenější postava je Draco.
Právě mě napadlo, že bych sem psala i svou bývalou knihu - není to nic moc - přece jen první věc, kterou jsem kdy v životě psala, ale kdybych to psala dál, nejspíš by vás to docela bavilo. No, nápadů je opravdu víc než dost, ale toho času je pomálu...Dneska sem ještě dám další kapitolu VKstory, ať se pomějete a půjdu pročítat Lucreciin blog.
PS: nejspíš začnu psát s oddělovači...a uvažuju o článku a téma týdne ;D

Nemoc

10. března 2011 v 19:24 Moje kecy a nálady
Jsem nemocná, mám horečky, kapesníky lítají do pračky jeden za druhým a o mém "hlasitém a zvučném" hlasu ani nemluvě, o kašli už vůbec ne; prostě je mi pod psa. Proto v postední době nečekejte moc článků (spíš žádné), protože to zrovna dvakrát nevypadá, že bych se měla brzy vyléčit. Ovšem díky knihám, jimiž jsem se obložila, posteli do níž jsem se naložila a neustálému přísunu bilinkových čajů jimiž mě mí rodiče zásobují, přežívám a jako zázrakem jsem se ani neudusila. Psát teď nemám čas i když nápady se začínají přímo kupit. Onehda jsem třeba vymyslela jak název, tak i stručný děj, který by po zásahu spisovatele a korektury mohl vyjít dokonce i na něco většího, než na pouhou povídku. Už i název je sám o sobě dost zajímavý...ale neřeknu, nemám ráda kopíráky ;D.
Ještě jednou se omlouvám, za případný nedostatečný přísun nezajímavých informací a nudných povídek z HP světa...

8.kapitola – Pevně rozhodnutá zničit si život

1. března 2011 v 19:14 | Anastázie |  Vampire Knight story
Téma: Vampire Knight
Postavy: Beatris Blacková(z jejíhož pohledu je to psáno) a postavy známé z VK
Varování: místy OOC, nedoporušuji věřícím a těm, kdo neviděli VK (alespoň 1 řadu)
Shrnutí: Občas je lepší nejprve myslet a pak jednat...
Poznámka: Tuto povídku sem budu dávat nepravidelně, tak se svým SB a případným návštěvníkům blogu omlouvám.
Motto: Když se něco pokazí, pokazí se to pořádně. Když se něco podaří, jen občas se to podaří pořádně.