14. kapitola - Hádka (2. část)

23. května 2011 v 14:44 | Anastázie |  Vampire Knight story
Téma: Vampire Knight
Postavy: Beatris Blacková(z jejíhož pohledu je to psáno) a postavy známé z VK
Varování: místy OOC, nedoporučuji věřícím a těm, kdo neviděli VK (alespoň 1 řadu)
Shrnutí: Občas je lepší nejprve myslet a pak jednat...
Poznámka: Tuto povídku sem budu dávat nepravidelně, tak se svým SB a případným návštěvníkům blogu omlouvám.
Motto: Když se něco pokazí, pokazí se to pořádně. Když se něco podaří, jen občas se to podaří pořádně.
PS: Tahle kapitola byla moc dlouhá a tak sem v dohledné době dám druhou část ;D
***
Sjela jsem ho rozčileným pohledem. Zrovna ty mi nebudeš rozkazovat! Odstrčila jsem ho od sebe, znovu se mu zlostně zadívala do očí a neuklidnila mě tentokrát ani jejich hloubka či bezpečí z nich vyzařující. "Tak proč?" zeptala jsem se a silou vůle se nutila ke klidu.
"Protože tě miluju a mohlo by se stát, že bych tě kvůli nějakého pitomého studentíka z denní třídy, kterého bys vysála, mohl ztratit. Ten pocit bych nepřežil, věř mi." řekl a podíval se na mě tím svým uklidňujícím pohledem. Byly jako studánka a já do nich chtě nechtě málem spadla, jak jsem se v nich utápěla. Jenže nic to nezměnilo na mé zlosti.
Ač jsem pořádně nevěděla proč jsem stále naštvaná, otočila jsem se na podpatku a jednoduše vyšla z mého pokoje. Ať si dělá Aido co chce, ale mě rozhodně rozkazovat nebude!
Jak jsem byla v ráži, vrazila jsem do něčího těla, neboť jsem se ani v nejmenším nedívala na cestu. Pozvedla jsem oči. Přede mnou stál Kaname. Než jsem se stačila omluvit, anebo alespoň otevřít pusu, začal mě tlačit zpátky do pokoje. "Nech mě-" snažila jsem se vyprostit z ocelového sevření jeho rukou, ale nešlo to. Na mé námitky nebral ohledy. "Pusť mě, sakra!"
Zatlačil mě zpátky ke zdi a až poté se otočil k Aidouovi. "Říkal jsem ti, abys ji hlídal!" vyjel na něj. Než jsem se stačila Aidoa zastat, obrátil se znovu ke mně a začal se do mě vpíjet očima. Sklonil se nade mnou, ale to už jsem ho od sebe odstrkovala vší silou, kterou jsem v sobě našla.
"Nech mě, sakra, Kaname. Nejsem tvůj majetek!" Ve zlosti jsem málem dodala, že už patřím někomu jinému.
Kaname mě po chvíli pustil, ale to už za sebou zavřel dveře a nejspíš je i zamkl, protože na tváři měl výraz, který značil jediné - nemám kam utéct.
"Do prdele, to si opravdu všichni myslíte, že stojím o to, aby mě z týhle školy vyloučili?" zeptám se a z mých očí, upírajících se na Kanameho, teď přímo srší blesky.
"Jen si myslíme, že jako novorozený upír by ses nemusela udržet. Nic víc, nic míň." odpověděl klidně Kaname a ten ledový klid v jeho hlase na mě měl přesně opačný účinek, než jakého nejspíš původně zamýšlel docílit, protože ve mně tím hlasem akorát ještě víc rozdmýchal plaménky zlosti.
"Pusť mě ven! Mám snad právo se svobodně pohybovat." ospravedlňovala jsem se, zatímco Kaname zavrtěl záporně hlavou. Teď mě už vážně naštval a nehodlala jsem si to nechat líbit. Bylo mi úplně jedno, že následky na sebe nenechají dlouho čekat - vlastně jsem na ně v tu chvíli vůbec nepomyslela. Nějak se mi podařilo vysmeknout Kanamemu a zamířila jsem ke skříni, kde jsem měla schovanou svou protiupírskou kuši. Chtěla jsem ji vzít do ruky, ale sotva se bříška mých prstů dotkla kožené rukojeti, projelo celým mým tělem bolestivé zachvění; má vlastní kuše se bránila proti tomu, abych ji vzala do rukou. Naštvaně jsem se otočila. "Co to má být,do prdele?!"
"Jsi upír, navíc čistokrevný." poznamenal stále klidně Kaname.
Aido zatím stál někde v rožku, na tváři se mu usadil nezúčastněný výraz a úcta ke Kanamemu mu zabránila se mě zastat.
"No a?" řekla jsem nechápavě.
"Tohle je protiupíří zbraň."
Až teď mi to, značně opožděně, docvaklo. Jo, jasně. Upíři přece nemohou používat protiupírské zbraně…ale na co mi to teď je? Jsem bezbranná a to jsem prefektkou teprve pár dní! Opravdu nemohu říci, že by mi to přidalo na náladě. A navíc na mě oba, kaname i Aido, zírali, jako kdybych byla časová bomba, co má každou chvíli vybuchnout. Nic je neopravňovalo k tomu, uvažovat o mě tak, jak jsem se právě sama cítila - jako o časové bombě, která co chvíli vybuchne, ani neví proč. Musela jsem po dlouhém přemýšlení, kdy oba stáli téměř bez pohnutí, usoudit, že ať už chci či ne, musím se přehlásit na noční akademii. Buď by mě vyloučili, nebo by mě k tomu donutili Kaname s Aidouem; jiná možnost vážně nebyla.
"Dobře, půjdu za ředitelem." svolila jsem konečně k velké radosti obou upírů a střelila jsem po nich rozhořčeným pohledem. Delší pohled jsem pak věnovala Aidouovi a potichu, se stálým mírně nebezpečným přídechem hlasu pramenícího z předešlého rozčílení, jsem dodala: "Dělám to jen kvůli tobě."
Pak jsem se vší upírskou důstojností přešla ke dveřím, bez problémů je otevřela a vyšla ven. Očividně nebyly zamknuté, jak jsem si myslela.
Ani mě nepřekvapilo, když Kaname s Aidouem vyšli za mnou a následovali mě až k ředitelně. Očividně mě chtěli mít i nadále pod dohledem, abych neudělala něco nepředloženého. Tak jo, s tímhle se budu muset vyrovnat, pomyslela jsem si.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 C.V.O.K. C.V.O.K. | Web | 23. června 2011 v 11:47 | Reagovat

naozaj škoda že si s blogom skončila, pretože tvoje poviedky sa čítajú veľmi dobre... dalo mi zabrať kým som to všetko prelúskala, holt máš sem toho dosť, ale za to kazenie si očí to určite stálo. tak prajem veľa šťastia do budúcna a keby si tu zverejnila adresu nového blogu (kde by si v písaní pokračovala - pretože TAKTO to stopnúť je priam neľudské! xD) bola by som iba šťastnou čitateľkou :-)

2 PeterRowly PeterRowly | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 9:36 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama